Holandský nábytok a jeho typické prostredie

obývacia izba interiér holandský štýl nábytok dizajn kožená pohovka

Holandský nábytok - čo ich robí špeciálnymi?

Holandský nábytok patrí k týmto zariadeniam, ktoré sa vyznačujú jednoduchosťou. Na prvý pohľad mali väčšiu pravdepodobnosť zlyhania pri klasifikácii moderných zariadení. Ale kto si to myslí, prehliada veľa. Integrácia starých štýlov do moderných zariadení je jednou z moderných stratégií, ako dosiahnuť eklektický vzhľad.

Ak máte záujem, mali by ste určite spoznať charakteristické znaky holandského nábytku.

Drevená podlaha a modrá pohovka

obývacia izba interiér holandský rustikálny stôl
Kožená pohovka v holandskom štýle

dizajn nábytku holandská pohovka

Farbenie

Farebná schéma holandského nábytku sa blíži k prírode v tradičnom zmysle slova. To znamená, že človek rád vsadil na neutrálne farby a tie na drevo a zem. Tam sú tiež žlté a modré. Tie sú súčasťou moderného chápania takmer prirodzeného dizajnu izieb. Takže môžu byť považované za spojovací prvok vo vašom eklektickom prostredí.

Obývacia izba s rustikálnym vzhľadom

holandský nábytok rustikálny konferenčný stolík krbAtraktívne riešenie interiéru

nábytok holandský návrh nábytku nápady

Typické prostredie pre holandský nábytok

Materiály, keramika, holé dlaždice a drevo sú prvými miestami v správnych materiáloch. Prírodný kameň a sklo sú tiež nevyhnutné, ak chcete dosiahnuť autentický vzhľad. Rovnako je typické, aby sa steny opatrili hrubozrnnou omietkou. Dekoratívne tehly sú tiež často preferované. Tento typ steny by bol dokonalým zázemím holandský nábytok, ak chcete dosiahnuť bezproblémový vzhľad v tomto štýle.

 Vintage štýl

obývacia izba holandský nábytok sisal koberec

Podlaha je väčšinou vyrobená z dreva alebo kamenných dosiek. Stropy sú zdobené špeciálnymi prúžkami. Napodobňujú nosné konštrukcie. To by sa malo robiť najlepšie v nuancii pôdy. Okná sú zvyčajne rozvedené v deviatich častiach tenkými deličkami. Vhodné sú vitríny a farebné sklo. Ťažké záclony absolútne nezodpovedajú kontextu tohto štýlu. Pretože sú vždy super a čisto zdobené. Toto musí byť silné pomocou jemných okenných krytín. Ako viete, cez holandské okná môžete vidieť všetko, čo sa v miestnosti stane.

Teraz prichádzame s holandským nábytkom

Dlhý čas sa hovorilo o zariadení, ale je samozrejmosťou, pretože to predstavuje kontext pre nábytok a jeho správne vnímanie. Holandský nábytok bol vytvorený z dreva, kože alebo iných prírodných textúr. Typickými vlastnosťami miestnosti je veľká skriňa. Má veľa malých a veľkých dverí. Prevažne klasický vzhľad pripomína trochu stredovekých hradov. Sú krásne vyrezávané a prinášajú vám príjemné porcelánové pokrmy.

Biela skrinka a zelené kreslo

dizajn nábytku holandský fotograf Holly Marder

Čerstvá žltá pohovka ako prízvuk

obývacia izba žltá pohovka rustikálny stôl

 Návrh nábytku Louis van Teeffelen

holandský nábytok stoličky Louis van Teeffelen

Holandský obývacia izba s krbom

holandský nábytok design obývacia izba krb

Krb je veľmi často pokrytý škaredými. Dokonalý dizajn interiéru. Nádherné prútené stoličky a stoly môžu byť umiestnené aj v jedálni av kuchyni.

Umenie

Samozrejme, v tradičnom prostredí nájdete aj skvelé diela flámskych majstrov. Či by to bolo dobré aj v modernizovanej alebo eklektickej miestnosti, musíte sa rozhodnúť pre seba. Vo všetkých prípadoch však príslušenstvo zohráva dôležitú úlohu. V každom prípade by sa mali brať do úvahy vázy, taniere, misky, ktoré dobre zodpovedajú zvyšku životného prostredia.

Komfortné prostredie

dizajnérsky nábytok holandský interiér nicole & kvet

Kreslo s bočnými stolmi - pekná relaxačná plocha

holandský nábytok Holly Marder dizajn

Biela dekor a červený koberec

holandský nábytok design nábytok biely červený koberec

Jednoduchý interiér obývacej izby

holandský nábytok interiér obývacia izba

Svetlá drevená podlaha a biela stenová farba

obývacia izba nastaviť holandský nábytok rastlín drevená podlaha

Oživte interiér rastlinami

obývacia izba nábytok design holandský krb